Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

I need help solving this
the term irony describes a contrast between expectation and reality what is ironic about anneke's statement that life is a lot harder for men
what happens to nation which depends on an army to keep it strong
Sweet saved 20% of the total cost of The Green Eyed Fleas new album Let There be Fleas on Earth. If the regular price is $30. How much did Sweet save. Answers t
Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60. What was the cost per liter of paint?
How do you understand Martin Luther King 's words: "The quality, not the longevity, of one's life is what is important." Please provide the interpretation
Globalization is defined as the process of countries becoming _______ open to foreign trade and ______ open to foreign investment.
Please help me !!! ( the directions are at the top of the picture ) Answer what you can correctly for a brainliest and also get a thanks ! Don't answer if you d
A good example of suggesting an alternative activity effectively if a person is asking you to do something that makes you uncomfortable would be: “I don’t want
Can you help me solve this?