beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

what is the distance between -0.4 and -8.8
Case A, a car going at 12m/s hits the wall and crumples to a stop in 1.5 seconds. In case B the same car is going at 12m/s and hits the cushion and comes to a s
what is the y intercept of 2x - 7y = 28
Harry jumps horizontally from the top of a building that is 20.0 meters high, * 1 poin and hopes to reach a swimming pool that is 10.0 meters from the base of t
MATH 100 POINTS!!QUESTION, THE ANSWER IS ''IMPOSSIBLE'' HOWEVER PROVIDE THE PROOF WITH AN EXPLANATION FOR WHY IT IS IMPOSSIBLE. thank you.
The American government relocated Native Americans onto ____________.
For the reaction ?Li+?N2 →?Li3N, what is the maximum amount of Li3N which could be formed from 13.82 g of Li and 0.338 mol of N2? Answer in units of mol.
When listing the levels of organization in organisms from least complex to most complex, which level is just below organs in complexity? O cell organism organ s
Help with this please 7th grade math
mention five ways by which computer can be misuse or abuse