srvkywysf6 srvkywysf6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Teresa went to a bakery to buy bagels. Each bagel at the bakery was the same price. Teresa paid $5.00 for 4 bagels.

Respuesta :

Lucccyyyy
Lucccyyyy Lucccyyyy
  • 01-12-2020

Answer:$1.25 per bagel

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

how do i change a trapezoid into a rectangle
a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples
How much energy is contained in the mass of a 60-kilogram person?
a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples
Which geographic factor was most significant in helping the soviet union withstand german attacks in world war 2
1. What is the empirical formula for a compound containing 63.8% N and 36.2% O? a. N₂O₅ b. N₂O₃ c. NO₂ d. NO e. N2₂O
A molecule of nitrogen gas consists of two nitrogen atoms joined together. Write the formula of nitrogen gas.
What part of the cell function as factories to produce proteins???
What is cos P?  Right triangle PQR with a short leg measuring 5, a long leg measuring 12, and the hypotenuse as 13A. 5/12B. 12/13C. 5/13D. 12/5
what did anna sofia nysten do after the titanic sinking