herofireystone
herofireystone herofireystone
  • 02-09-2018
  • Mathematics
contestada

thx, 5 star and brainliest for first

thx 5 star and brainliest for first class=

Respuesta :

hmmmmmmmm
hmmmmmmmm hmmmmmmmm
  • 02-09-2018

In calculating this, you would have to find the unit price first.

$13 per 3 1/4 yards is also equal to $4 per yard.

Then you would have to find out the other ones' unit prices.

a) $16 per 4 2/3 yards is equal to around $2.82 per yard, so No

b) $11 per 2 3/4 yards is equal to $4 per yard, so Yes

c) $26 per 6 1/2 yards is equal to $4 per yard, so Yes

I solved these by dividing the amount of money by the amount of string.

Answer Link

Otras preguntas

Help on performance task!!
what are 3 action individuals that can take to protect water quality ​
is 18,000 g greater than 10 kg
A news report says that 27% of high school students pack their lunch. Your high school has 600 students. How many students in your high school would you expect
The Bill of Rights were ratified and added to the constitution in which year?
What is the factored form of the polynomial? X^2-16+48
consider the following graph of a linear function which equations have the same slope as the graph above select all that apply
please help me asap ​
_________ memos are sent in response to a question or information request. Directive Field report Response Trip report
Who emphasized the importance of transference in the therapeutic process?