cynthiaphillips cynthiaphillips
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

Sarah bought a 20 ounce jar of strawberry jam for 4 dollars. What is the unit price

Respuesta :

lillianwtg
lillianwtg lillianwtg
  • 03-04-2018
it costs $0.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Julie has two formal events to go to--one for her work and one for her partner's work. She has six formal dresses--two blue ones, one black, one red, and two wh
write a number sentence to compare 7.17 and 7.170
-6x- 17/4 is less than or equal to 79/4 please please please solve and show work
The price of a pair of jeans at a store increased by 25% to $40. Find the price of the pair of jeans before the increase
Write the equation in standard form for the circle with radius 3 centered at the origin
A school typically sells 500 yearbooks each year for 50 dollars each. The economic calls does a project and discovers that they can sell 100 more yearbooks for
A health inspector wants to check compliance with a new city ordinance on meat storage. Since he can only inspect 10 of the 33 stores, he chooses to do a strati
A new medical test provides a false positive result for hepatitis 2% of the time that is a perfectly healthy subject being tested for hepatitis will test as b
Friar Lawrence finds out about Romeo new feelings, he tells him to ____
(I'LL MAKE BRAINLIEST) The Constitution can only be amended in one of two ways outlined in Article V. One method, that has not been used to date, requires the h