kieranbrooks13p6k14q kieranbrooks13p6k14q
  • 02-04-2018
  • Mathematics
contestada

In 2012 electricity cost 15p per unit.
A family used 3729 units.

In 2013 electricity cost 17p per unit.
The family used 3506 units.

How much more did the family pay for electricity in 2013

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-04-2018
15*3729=55935 p

17*3506=59602 p

59602-55935=3667 p more than in 2012
Answer Link

Otras preguntas

hearing the word “rabbit” may lead people to spell the spoken word “hair” as “h-a-r-e.” this best illustrates the outcome of a process known as
how many minutes in a year
How are metamorphic rocks part of the rock cycle?
what color is a pancreas
If there is a decrease in demand for a product in a purely competitive industry, it results in an industry contraction that will end when the product price is:
what qualifies as a dependent
What is the difference between macbook air and macbook pro??
why are guys so rude.?
as you are leaving a building, the door opens outward. if the hinges on the door are on your right, what is the direction of the angular velocity of the door as
The territory of a caliph is called a(n) _____.