reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

Four more than the product of 23 and Gregs height. Use the variable g to represent Gregs height
Why are energy pyramids shaped the way that they are?
what are some facts about angiosperms
3. Mauro has 140 ft of rope. He will cut it into two pieces so that the length of the longer piece is 3 times the length of the shorter piece. What will the len
Resolve the following two forces into horizontal and vertical components.
Earth's population continues to grow daily. Which of the following statements best illustrates a possible consequence of such rapid growth?
Please help me with this question (5y + 2)2 − 96 = 0
What is the cube root of 159?
What accent marks are missing from the paragraph in the highlighted box?
In what direction does an applied force move an object? A. in the same direction as the force B. independent of the force C. in the opposite direction of th