aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

What is the answer (x+1)(x+1)=
Savings Account Calculations Mitch deposits $1,300 in an account that pays 2.5% simple interest. He keeps the money in the account for 4 years without any depo
The human practice of intensive ___________ allows immense flocks of Dickcissels to forage and roost togethera. agricultureb. huntingc. urbanizationd. deforesta
What MAD means in math?
Characterization analysis for teen killers club in a short paragraph so i can understand the book
Part A In this problem the Townsends are a family of 5 and they’re going to the movie theater there’s 2 adults and three kids and he’s going to buy a large drin
how did the outcome of world war 1 most directly contribute to the onset of the great depression
How did the Whigs approach the election of 1840? [Select all that apply.]
A triangle has angles 28 degrees, A, C. The exterior angle to the angle with a measure of 28 degrees is D, the exterior angle to angle A is B, the exterior angl
Three problems school leavers may face when applying to higher education institutions