Mari333
Mari333 Mari333
  • 05-01-2016
  • Mathematics
contestada

$4.80 for 6 cans unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link

Otras preguntas

Which set does 18/2 belong to? 1)Integers 2)Whole Numbers 3)Rational Numbers 4)All of the above
help please I don't know how to do this
in which part of the united states would you be most likely to find thin soils and steep rocky slopes
Anwser Please will rate and if 2 people anwser it will give out brainly!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   make sure to select ALL THAT APPLY
Equations with the variable on both sides six times a number plus 4 is the same as the number minus 11 answer
the diameter of earth is approximately 7926 miles. the diameter of the moon is approximately 2,159 miles. Approximately how many moons would fit inside the ear
What is the surgical procedure indicated in the term lithotripsy?
George wants to use 20 percent of his land for planting Trees how many trees how many acres, to the nearest 10th does he want to use to plant trees if he has
When something stands out from a background, is seen as important, or draws attention it is:?
The price of food is rising fast! how might this situation be handled in a… a. free market economic system b. command economy