GrachtaShova
GrachtaShova GrachtaShova
  • 03-12-2015
  • Geography
contestada

Grace bought 4.5 pounds of fish that cost $4.98 per pound. how much did she pay for fish?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2015
4.98 times 4.5
which is 22.41.
Make sure to label!
Grace paid $22.41.
Answer Link

Otras preguntas

Everything belong to allahis this true or false​
plssss help i want it now​
PLS HELP ME ON THIS QUESTION I WILL MARK YOU AS BRAINLIEST IF YOU KNOW THE ANSWER!! An alphabetical list is generated of each member of the student body at a lo
I need help ASAP!! PLEASE EXPLAIN YOUR ANSWER
Consider the function ƒ(x) = x2. Which of the following functions shifts ƒ(x) downward 5 units and to the right 3 units? A) ƒ(x) = (x – 5)2 – 3 B) ƒ(x) = (x –
There are no nucleus and mitochondria in the red blood cells (RBCs). For this reason, RBCs are able to carry more hemoglobin molecules and deliver oxygen to the
What is the sale price of this bed after the discount has been taken off the standard price?
Good evening everyone Help me i n my hw ,The wall of cinema hall are covered with sound absorbing materials. Why?Answer it ASAP.Good day ​
what are the property of the image formed by plane mirror​ of class 10
75. It took us over twelve hours to hike over the mountain. By the time we got back to our campsite, I was completely ____ out. A. worn B. went C. put D. knock