winterrybaby winterrybaby
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

Leilani bought tomatoes that cost $0.84 per pound. She paid $3.36 for the tomatoes. How many pounds of tomatoes did she buy?

Respuesta :

JaredEkey
JaredEkey JaredEkey
  • 04-01-2018
She bought 4 pounds. All you have to do is simply divide
Answer Link
vandever
vandever vandever
  • 04-01-2018
4 pounds of tomatoes
Answer Link

Otras preguntas

Read these sentences. In a survey, 75% of the student body said they would vote for the bear as the school mascot. This fills me with _______! Choose the word
Investors emotionally react towards new market information. A) Framing effect B) Prospect theory C) Availability heuristic D) Representativeness heuristic
Solve the equation using PEMDAS. 49÷7·3+(5-5)=
00.0089 in scientific notation
Most junior loans that are negotiated today are secured from:A) Life insurance companiesB) Commercial banksC) Thrift institutionsD) Private individuals or group
what is the answer to 52+2/5=
Pls helppppppppppppppppppp
What is x in 30x + 7=9
Maria Boyd has been hired by Barnum Hotels to manage staffing for the regional hotel chain. Barnum intends to open two new hotels within the next three years an
Make a list of what you will say to build on your claim. Include two reasons, a way to address a counterclaim, and a conclusion.