mshipmon06
mshipmon06 mshipmon06
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

the science teacher bought 20 mousetraps for $59.99. what was the unit cost for each mousetrap

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2018
The answer is 2.95

Hope this helps! :)
Answer Link
edawson623
edawson623 edawson623
  • 04-01-2018
just divide it each number by each other and you’ll get the answer
Answer Link

Otras preguntas

a fragment of a theme that forms a melodic-rhythmic unit is called a
Why can the liquid metal be poured into a block-shaped mold? Describe what happens to the shape and volume of the liquid metal.
What is the best target for emotions in a story? only good emotions only bad emotions anything except neutral emotions a balance of good and bad emotions
Classify the pair of angles. Then find the value of x
el cine el estadio el museo el restaurante la clase de francés
What message does an advertiser send by including a famous singer in an ad?
What is meant by adhesive property of water?​
Does anyone knows trigonometry and can help me please
2/5 divided by 3 1/10
What are some lessons the boy learns in his journey so far? from the alchemist part 1