helplol2funnn helplol2funnn
  • 03-01-2018
  • Mathematics
contestada

Landon bought a tray of plants for $8.15 there were 16 plants In The tray if Landon only bought one plant about how much would it have cost

Respuesta :

kgeminiaries
kgeminiaries kgeminiaries
  • 03-01-2018
The answer would be $1.96 for one plant. All you have to do is 16/8.15. (The slash is a division symbol)
Answer Link
anancloud39 anancloud39
  • 03-01-2018

[tex]8.15 \div 16 = 0.509[/tex]
about 0.51 cent
Answer Link

Otras preguntas

What is the name of the office that assists students with federal aid
Sam is thinking of retiring from his job after many years of faithful service. During the last 35 years at his job, his annual salary averages to $37,991. Eve
Please help ill give points!!! Early modern humans began as __________ who moved around in small groups, hunting and gathering food.
Brandon knows that there are 16 ounces in 2 cups. What is the ratio of ounces to cups?
identify the form of energy that is converted into thermal energy by your body
When was the last time the indians won the world series?
how long would it take for a principal of $5700 to accumulate to $8000 if invested at interest rate of 9% compound monthly?
Which term refers to the number of people living in one square mile? a. population distribution b. population growth c. population ranking d. population den
The distance between Earth and Mars is about 4.8732 × 107 miles. What is the standard written form of this distance? A. 48,732,000 miles B. 487,320,000 miles
Which transitional word is best used to indicate a similarity between two ideas