grnetraine
grnetraine grnetraine
  • 03-12-2017
  • Mathematics
contestada

The total cost C for g grams of venison if each gram costs $4.58

Respuesta :

christiannewsop0emcv christiannewsop0emcv
  • 03-12-2017
Expression would be 4.58xg=c
Answer Link

Otras preguntas

Q 1. What graph would be best to use if you were to study the number of students in each grade of a school? Bar graph Line graph Pie chart Pictograph Q 2.Wh
What determines the structure of political parties at the state level? state governors federal law central committees state law
Please give me the right answer I want to be simple and you might get brainlitst In one or two sentences, explain why the combined weight of several liquids mix
what is the exponential of 261
If a car can go from 0 to 60 mi/hr in 8.o seconds, what would be its final speed after 5.0 seconds if its starting speed were 50/mph
How would you handle a seat dispute between two passengers? a) Choose a favorite passenger b) Encourage both to stand c) Mediate and find a resolution d) Take a
use elimination to find the system x+2y=20 and 2x +y=19
select all ratios equivalent to 3:6. 4:8, 2:3, 7:14
ISION Graph each quadrilateral with the given Vertices. Determine whether the figure is a rectangle. answer using any formula. A(-2,-1), B(2, 2); C(4, -1), D(0,
Or PPO to hire a guard legally, what does the guard need to process?a. A current guard card, and turn identification that satisfies and I-9 formb. A high school