reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

11.Read the selection and complete the sentence with the correct word. You may copy and paste the accented characters from this list if needed: En février, l
What is the greatest common factor of 56, 80 and 56?
The acceleration due to gravity on Earth is 9.80 m/s 2 . If the mass of a honeybee is 0.000100 kilograms, what is the weight of this insect?
Why is world war 1 often considered a prime example of total war?
Find the x-intercepts and y-intercept for the parabola below. Write answers as (x,y) coordinates. y=-7x2-4x+3 x-int:______________ y-int:________
Deedee Katz, a computer programmer, earns a regular hourly rate of $32.25 and time-and-a-half when she works overtime. In a typical week, she works 40 regular h
Who did jefferson davis support or worked for in the civil war?
What effect does the phrase “helpless sight” in Stanza 2 have on the poem?
Approaching deadline help is highly appreciated thanks in advance look at the attachment answer choices are as followed Question 5 options: a relation only a f
John ran 1 1/4 laps in 2 minutes. How many laps did john run on average per minute?