CallieHooper9643 CallieHooper9643
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

A table is on sale for 65% off. the sale price is $154 . what is the regular price?

Respuesta :

oklexie03
oklexie03 oklexie03
  • 05-11-2017
The original price is $254.10 or 254 rounded. 154 times .65 is 100.1. Add 100.1 to the sale price which is 154 and you'll get the original, 254.
Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

how do i do oder of operations
Hey so, I was looking online how to reset my laptop and I ended up pressing load setup defaults and now I get an error saying checking media fail. Also I am not
A grocery store sells a bag of 5 potatoes for $2. What is the unit cost if each potato in the bag
A reproductive system is present in the diagram Which structure is correctly paired with its reproductive function?
Nigel paints 5/4 square yards in 1/3 hour. find the unit rate.
Please answer very easy 8th grade level
42 is what % of 90 as a percent
which expressions are equivalent to -6+4q+(-6q)
In one year New York received 62.51 inches of rain.In November the city received 25% of rainfall. About how much rain did New York receive in November
What is the difference between domestic and foreign policy ?