Schoolswack
Schoolswack
03-10-2017
Mathematics
contestada
Helpppppp pleaseeeeee!!!
Respuesta :
liemonder
liemonder
03-10-2017
6x+4y=8
4y=-6x+8
y=(-6/4)x+(8/4)
y=(-3/2)x+2
so it is option A
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 86+ )
Otras preguntas
Write down three to five reasons why reality television does offer value to society.
vincent uses 2 1/2 of flour for every 12 muffins that he makes what is the total number of cups of flour vincent will use to make 6 muffins please show work on
Starting on the outside of the skull, use a flow chart to order the following list in the correct order that sounds would pass through them before they could be
2 Points What is the point-slope form of a line with slope -5 that contains the point (2,-1)? O O O O A. y + 1 = -5(x - 2) B. y-1 = 5(x + 2) c. y- 1 = -5(x - 2)
Describe John Brown and his demise
Please help me out please
Can anybody check my answer? ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
3 tons of compost cost $8,280.00. What is the price per pound?
equation y = x2 - 1
Please help I’m very confused I will mark brainliest