makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

if 30% of all students who enter a certain university drop out during or at hte end of their first year, what is the probability that more than 600 of this year
what problems was the Yuan dynasty facing during its decline?
Raphael paid $477 for a camera during a 25% off sale. what was the camera's regular price?
i need a sentence with the word historically
Eduardo think of a number between 1 and 20 that has exactly 5 factor. what number is he thinking of?
During the first phase of a district court trial, a _____ hears the charges against the defendant and issues an indictment.
Which historical document gave control of trade and printing money to the original thirteen states? Which historical document transfered those powers to the fed
What was Scott Joplin's most famous work
Is the product of 1/2 x 1/2, larger, smaller or the same size as 1/2?
According to some historians, which marks the beginning of the US Civil War?