jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

The shape of the new sofa for their house was highly _____ and strange. 1. particular 2. testicular 3. irregular 4. jugular
Compared to felsic igneous rocks, mafic igneous rocks contain greater amounts of what?
varies directly can also mean that when one variable gets smaller, the other variable gets smaller. if x=10 what does y=
Which of the following is the best definition of antigen?
Arrange the events in the order in which they happened. Tiles The Akkadians establish the world's first empire. Nebuchadnezzar rules the Neo-Babylonian Empir
What organelle contains enzymes that are necessary for intracellular digestion?
A jet travels 3255 miles against a jetstream in 5 hours and 4055 miles with the jetstream in the same amount of time. What is the rate of the jet in still air a
Sometimes my computer breaks when I need it most and I find it very _____. 1. annoyed 2. annoy 3. annoying 4. annoy to me
Which angle must be complementary to angle 3? <2 <4 <5 <6
In an eating disorders clinic, the patients receive merits for good eating behaviors such as finishing their meal, not exercising after their meal, and for appr