Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Who speaks the famous words from heart of darkness, "the horror! the horror!"?
atoms of O-16, O-17,O-18 have the same number of neutrons?
0=x^2+13x-30 Not sure what it’s asking?
A client is diagnosed with ankylosing spondylitis. Which assessment data support this diagnosis? (Select all that apply.)
Which of the following is the surface area of the right cylinder below radius 7 height 2 A)87pi unit^2 B)174pi unit^2 C)294pi unit^2 D) 126oi unit^2
Which has a larger resistance a 60 w lightbulb or a 100 w lightbulb?
What is one third of the seventh whole number ?
The height of a rocket a given number of seconds after it is released is modeled by . What does t represent?
If the line with equation y=−2x+7 is rotated 90° clockwise about the origin, what are the coordinates of the image of its y-intercept? A. (0,−7) B. (−7,0)
is the term sharp as a razor a simile?