princess122 princess122
  • 01-04-2015
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost

Respuesta :

elisaselmani9
elisaselmani9 elisaselmani9
  • 01-04-2015
10 oranges and 11 apples= £10.05
Total cost of: 1 orange and 1 apple= £0.94
2 divided by 94=47p
47p+47p=94p
Overall, the answer to 1 apple is 47p,
as you can see the working out.
Answer Link

Otras preguntas

How did the Dawes Act promote assimilation?
What is the length of side MO? O A. 18 cm OB. 5 cm C. 11 cm
I need some help please!​
Ethics refers to the understanding of what constitutes good or bad behavior and help to guide our behaviors.
Consider the line segment AB with endpoints A(7, 4) and B(2, 5). Which statements are correct? A) The point that divides the line segment directed from A to B
At a local print shop, 12 copies can be made for $3. At this rate, how much would it cost to make 84 copies? Fill out the table of equivalent ratios until you f
What is 4 and 3/4 - 1 and 1/3? The answer is one of these: 2 and 2/7, 2 and 2/12, 3 and 5/12, or 3 and 5/7
Lettuce and spinach are substitutes. Lettuce and tomatoes are complements. Lettuce is a normal good. During the winter,about 20% of the lettuce crop was destroy
On a map, 0.5 inches represents 30 miles. If it is 2.5 inches from point A to point B on the map, what is the actual distance in miles?
Choose the best: 1. Tú tienes __ pluma en la mochila. tu tus su 2. María asiste a __ clases a las ocho. nuestra sus su 3. El artista abre __ maletas.