Seudónimo
Seudónimo
04-05-2017
Mathematics
contestada
$56 for 25gal unit rate
Respuesta :
OodleDoodle
OodleDoodle
04-05-2017
0.45 gallons per dollar would be the answer. Hope this helps! :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 78+ )
Otras preguntas
A garden hose with an inside diameter of 0.75 inches is used to fill a round swimming pool 3.0 m in diameter. How many hours will it take to fill the pool to a
A hockey puck of mass m traveling along the x axis at 6.0 m/s hits another identical hockey puck at rest. If after the collision the second puck travels at a sp
The liquid nitrogen temperature is 63 K. Convert to ºC.
The point-slope form of the equation of the line that passes through (-4, -3) and (12,1) is y-1=1/4(×-12). What is the standard form of the equation for this
Given a= 108 degree, b=9 and c = 15, use the law of cosines to solve the triangle for the value of A. Round answer two decimal places. a. 19.13 b. 14.92 c. 19.
2. What is migration? What are some reasons why people migrated out of Africa? Think about the environment and animals- see page 5 of the lesson.
PLEASE HELP! Select all the correct answers. Terry is an up-and-coming florist who specializes in weddings. He uses 5 roses, 3 daisies, and 4 bundles of green f
PLEASE HELP ASAP!!! Which statement best describes the problem statement below? Vision: We want to sell more products. Issue: It may be that we have too many sa
The fuel consumption in miles per gallon for a car varies inversely with its weight. Suppose a car that weighs 2800 pounds get 33 miles per gallon on the highwa
tu (salir) del teatro.