Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

true or false, everything has the same amount of energy
Put the choices in order to answer the question: What effect did British colonization have on the Aborigines? Question 2 options: Great Britain explored Austral
I don't understand this can someone help plz!!! Thanks!!!
aula bought a ski jacket on sale for $8 less than half its original price. She paid $84 for the jacket. What was the original price?
What can you infer based on this passage from “to build a fire”? A)the snow fell on the man and the fire B)the man must build a new fire C)the snow puts out
Which action gave President Lyndon B. Johnson to increase ground troops in Vietnam which futher escalted the conflict in 1964? Gulf of Tonkin Resolution Cea
How would you prove this?
i am a fraction that is equal ro 1/6. what am i?​
How many molecules are in 9.95 moles of Co2?
An organism’s scientific name is Dendroica pensylvanica. What classification level does pensylvanica refer to? 1.Genus 2.Specific Epithet 3.Kingdom