fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

What were the famous first words spoken by alexander graham bell over the telephone?
-8x+6<46 solve for x 24 pts will award brainliest
Is it true or false, If 3 < x, then 3 + y < x + y
y/n is the city in bioshock 1+2 in the ocean?
How are school rules similar to state and federal laws? What would the typical American high school be like if there were no rules or consequences for breaking
Please help me with this problem!!
The map above uses a particular projection to display the world’s continents. Which of the following statements about this map is false?
Soft drinks, such as Coke and Sprite, are solutions in which a gas (carbon dioxide) is dissolved in a liquid (water). What roles do temperature and pressure pla
Why is it logical for the level of FSH to fall greatly after ovulation?
What is the difference between 23x and 9x