T7anliztamancessC T7anliztamancessC
  • 02-04-2017
  • Mathematics
contestada

If the total cost of an apple and a banana is $1.10 and the apple cost $1.00 more than the banana. how much does the banana cost?

Respuesta :

catniklau
catniklau catniklau
  • 02-04-2017
.10 because if the apple costs 1$ and the total was 1.10 that means the banana was just .10
Answer Link

Otras preguntas

How many protons and neutrons does Nitrogen - 20 have?  need help before tomorrow
why does lasalle want louisiana for france?
Independent candidates are rarely on the texas ballot because
what 2 fractions are equivalent to 25/45
5 x 70 = 5 x _____ tens = ____tens = _____
A party who has been induced to enter into an illegal contract because of fraud, duress, or undue influence can sue the other party and recover whatever conside
Ason passes greg in the residence hall lobby and says hi. greg does not say hi back. jason expected greg to say hello in return. jason's expectation refer to
Why is it important to separate nucleoprotein into dna and protein
solve 2x-10/4=3x.......NEED THIS QUESTION ANSWERED ASAP....
after a wheat shortage that affect food supplies worldwide in 2008 a shortage of ___ in the midwest caused concern about another global food shortage beginning