cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

what is this 4x+1 all over 3 =11
Whose explorations led to a greater knowledge of North America, the Arctic, Australia, and the Hawaiian islands?
six more than five times a number (x) is at least 21
The three traits an entrepreneur must possess to be successful are _____. a. motivation, humility, and decision making b. conflict management, motivation, and
A tight money policy means __________. the Federal Reserve wants to increase the amount of money in the economy the Federal Reserve wants to decrease the amount
How would you determine whether something is living or non-living?
What is the value of u + v + w when u = –10, v = 4, and w = 8? a. –22 b. 2 c. 14 d. 22
All the ways scientists do investigations
what are various types of three dimensional art
Please helpppppppppp =( Yesterday, at a certain school, the ratio of boys to girls was 1 to 3. Today, an equal number of boys and girls joined the school. The n