H1yaj0uliafuKayloriB H1yaj0uliafuKayloriB
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Sarah was trying to decide what kind of cat food to buy at the store. smiley cat costs 7.90 for 10 pounds. purr plus cost .85 per pound. which brand is the better buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2017
Smiley's cat that is 7.90 for 10 pounds. Because purr plus in total of 10 pounds is 8.50
Answer Link

Otras preguntas

the answers pls and pls again
BRAINYLIST FOR WHOEVER ANSWERS FIRST PLZZ ASAP
The annexation of what county served as a wake up call to Great Britain and France
what was threatening the balance of the number of slave states and free states
Explain to a friend how you would multiply 3x32.
Why does Lee include the information on Mr. Cunningham's dealings with Atticus in the middle of classroom scene?
where is central america
The band charges $700 per concert. Fredrick receives $175 of the money, and he shares the rest equally among the other 5 members of the band. How much does eac
Why is space weather a bigger concern now than I was in the past
Why is the internet a good medium for hosxes? A.everyone has access to the internet. B.people believe what they read online C.hoaxers often have good websites