denitami8che denitami8che
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ryan buys two apples and three bananas for $3.00. reid buys four apples and eight bananas for $7.00 from the same store. how much does one banana and one apple cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 09-03-2017
1 Apple= 0.60
1 Banana= 0.58
Answer Link

Otras preguntas

calculate the number of grams present in 1.8 x 10^23 H2O molecules.?
I have no idea where to startttt???
Telescopes are instruments that can magnify very small objects. Truth or false?
Quel est le cod dans la phrase. Alors éclatèrent dans le ciel les premières fusées du feu d'artifice.​
Which statements describe the Orion crew exploration vehicle? Check all that apply. It will replace the satellite Explorer 1. NOT THIS It will capture an astero
WILL GIVE BRAINLIEST MATH QUESTIN. PLEASE WIRTE OUT STEPS!!!! A water tank holds 1,216 gallons but is leaking at a rate of 5 gallons per week. A second water t
which expression is equivalent to
A train leaves the train station and travels at a speed of 45 miles per hour on the way to drop off cargo at a warehouse. When the cars were empty on the way ba
what's 100,994 rounded to the nearest 100?
if a blue light shines on a green dress what colour would the dress be?​