Seudónimo
Seudónimo
01-03-2017
Mathematics
contestada
how much can Sophia spend on party favors
Respuesta :
CommonKilljoy
CommonKilljoy
01-03-2017
Think about you have a pizza. you have 6 people and a total of 12 slices. How many can each person get? 2.
This is the same thing. $2.47 divided by 6 people = $0.46 cents each
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 59+ )
Otras preguntas
Kiran was trying to solve the equation 3x 8 = 7x - 8. She said, "The equation has no solutions because the constant is the same." Do you agree with Kiran? Expla
Express your answer in scientific notation. 0.00045-2.5x10^-5
Moderate alcohol consumption is no more than ________ alcoholic drink(s) daily for adult women and up to ________ drink(s) daily for adult men
Protein kinase a, which stimulates glycogen degradation, is activated directly by?
Somebody help me with this please
Hakim is preparing for an interview for the position of a marketing executive in a cosmetics company. He has responded to the question, “What are your goals for
Use the drawing tool(s) to form the correct answers on the provided number line. plot the value(s) on the number line where this function is equal to zero: f(x)
Lee y escoge la mejor respuesta. Read and select the best answer. Esta tecnologia se hizo famosa por su uso en dispositivos de la industria y ordenadores públic
Which unit rate is the lowest price per ounce Choice a: 10 ounces of chocolate chips for $1.66 Choice b: 20 ounces of chocolate chips for $3.22 1: choice a 2: c
Four out of 5 students passed the entrance exam. On the same trend, if 252 students got passing mark, how many students took the examination?