itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

How did the production of penicillin change during World War II? Different types of penicillin were developed. Stronger types of penicillin were developed. Larg
In 1917, Congress passed a law over President Woodrow Wilson's veto that said that those who were over age 16 and unable to pass a(n) __________ test could not
Who was Geoffrey Chaucer?
PLEASE HELP ME Which of the following correctly compares how Chief Justice John Marshall and President Andrew Jackson felt about federal government being involv
In 1783, the Treaty of Paris _____. gave all British territories west of the Appalachian Mountains to France confined the United States to territories held by t
Which contributed to the defeat of the Axis powers? Japanese inability to match war production of the Allies British destruction of the German Luftwaffe in the
Where were new immigrants mainly coming from in the late 1800s
IN waging a total war, a nation channels all of it's _____ into the war effort.
if i get paid 7.25 and i get 30 hours how much is my check
what is 25 times 50?