soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

Sid has a water dispenser in his refrigerator as shown in the figure.PLS HELP!A prism has a length of 4 inches, height of 14 inches, and width of 8 inches.Sid w
1. A basketball has a volume of 167 in³. What is the circumference of the basketball, in terms of ? Show your work.​
(Will mark Brainliest)Function g can be thought of as translated(shifted)version of f(x)=x² Write The equation for g(x) g(x)=__?__
When some body change is linked to age but appears to be the product of environmental influences or health habits, it is an example of _______.
Solve for x: (x − 2)(x + 7) = −1+2x
Give me your trip journal/ trip diary please (Time Sensitive)
Solve the following quadratic by completing the square. y = x² + 4x - 2 X x = [?] ± √ [ ] Please help me
what words or phrases mean about the same thing as undaunted
In the expression 67.8046 8.264 - 243.5, all of the numbers are measured quantities and have the same units. Evaluate this expression to the correct number of
Which symptom is characteristic of someone on a hallucinogenic drug?.