meg6623
meg6623 meg6623
  • 04-02-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought four notebooks for $6.40. what is the price in dollars of one notebook?

Respuesta :

Gidwn Gidwn
  • 04-02-2017
Simply divide 6.4 by 4. You get $1.6 as the price of one notebook. 
Answer Link
none11
none11 none11
  • 04-02-2017
do 640 divided by four
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME WITH THIS ASAP!!! SEE BELOW
A carnival game allows a group of players to each draw and keep a marble from a bag. The bag contains 5 gold marbles, 25 silver marbles, and 70 red marbles. A
Ayesha has a theory about two digit numbers that have a larger tens digit than ones digit. she says that reversing the digits and subtracting the reversed numb
Help please on these thanks
How did president george w. bush differ from the previous five presidents in his strategy for altering the executive bureaucracy?
number of pounds in 160 ounces
What was an effect of World War I? Europe struggled to recover from a "Lost Generation." The German economy recovered quickly. The U.S. economy experience
Many artists and intellectuals pursue creative and intellectual goals without recognition or reward. the fact that they pursue growth motives in the absence of
Which of the following is the best definition of “ o captain! My captain!”?
A water bill has increased by 25% to £52.50 work out the original cost?????