fabtatirddunnet fabtatirddunnet
  • 04-02-2017
  • Mathematics
contestada

What is the total cost of 0.5 pound of peaches selling for $0.80 per pound and 0.7 pound of oranges selling for $0.90 pet pound?

Respuesta :

RCIII RCIII
  • 04-02-2017
The total cost for peaches is $0.40 you get that by (0.5)(0.80) as for oranges (0.7)(.90)=$0.63 so $0.40+$0.63=$1.03
Answer Link

Otras preguntas

5+2 I’m graduated so my points are up for grabs cause I’ll never use them. I have to at least as a question with it though.
How did the terrain of Bunker Hill assist the Patriots in their battle against Britain?
2+2 Im graduated, so my points are up for grabs cause I’ll never use them
Determine which set of side measurements could be used to form a right triangle. 3, 11, 20 5, 9, 17 6, 7, 8 6, 8, 10
what are your priorities? projects?​
18 What is the perimeter of this shape? 7 cm 7 cm 7 cm cm 7 cm 7 cm 7 cm
62. Triangle ABC has vertices as shown. What is the area of the triangle? A. √72 square units B. 12 square units C. √288 square units D. 24 square units A(1,4)
5. What metaphor did Las Casas use to describe the natives and where does this metaphor come from?
Instructions: Your friend Jo just texted you saying she’s planning to meet some guy she met online. You know this is a really dangerous idea. Write a convincing
Can someone help me out with this question fast!?!?!