1313sf 1313sf
  • 04-02-2017
  • Mathematics
contestada

a deposit of $13000 ends up becoming $14700 in 3 months. what is rate?

Respuesta :

kguyton8 kguyton8
  • 04-02-2017
If you are looking for the unit rate then it would be 4,900
Answer Link

Otras preguntas

oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?
What is the epipelagic zone of the ocean? A.A zone with no light that is freezing cold B. The bottom zone that reaches the sea floor C. The zone that receives t
2 x 2 (: you can have the points :)
A saltwater aquarium can be used to model the ocean. What is one limitationof this model of the ocean?A. Freshwater fish cannot live in the aquariumB. The model
oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?
2 x 2 (: you can have the points :)
2 x 2 (: you can have the points :)
Use the discriminant to describe the solutions as one real, two real, or two imaginary solutions. x^2 - 15x + 12 = 0
the table shows the elevation of four swimmers. Which swimmer dives down the farthest?A. Swimmer CB. Swimmer BC. Swimmer DD. Swimmer A
NO LINKS!! Please help me with this horizontal ellipse. Part 3a​