ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

An African elephant has a mass of 8139kg The answer
What is the y-intercept of y=5x-1
Sally and Susie are astronauts. They went outside the space station to fix something. Although they can see each other, but they couldn’t hear each other. Expla
Help me on this question plz
Tammany Hall built the new county courthouse in NYC, due to the corruption they charged much more than it actually should've cost. The courthouse should have co
A function is graphed on the coordinate plane. What is the value of the function when x = 4? (-1, 2)
The digit 2 in which number represents a value of 20?
C is the centroid of isoceles triangle ABD with vertex angle <ABD. Does the following proof correctly justify that triangles ABE and DBE are congruent?1. It
What is an open sentence in math? And how is it different from true or false?
WHAT IS AUKUS? WHAT IS THE CURRENT SITUATION OF FRANCE?