mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

Erika's toy is valued at €450. Its value increased by 10% then decreases by 10% the year after. What is the value of Erika's toy after these two changes?
Create a flowchart to find the total of 10 negative numbers start from -1.
Select the correct answer. Figure 1 is similar to figure 2. What is the height of figure 1? The picture shows two cones, figure 1 and figure 2. The radius of a
According to the stem-and-leaf plot above, how many drivers travel below 80 miles hour per hour? A 2 B 14 C 6 D 5
On January 1, 2021, you deposited $8,000 in a savings account. The account will earn 8 percent annual compound interest, which will be added to the fund balance
A golfer needs your help to choose which club to use for their next stroke. Some things you need to know include:Consider that the ball will travel directly bet
how to place answer in brainly​
4. A large university amphitheatre has semi-circle seating with 30 seats in the first row, 32 seats in the second row, 34 seats in the third row, and so on. The
the people on the train are jk the following ratios men:children=5:3 women:children=3:2 find the ratio men:women in its simplest form
Write an explicit formula for a The nth term of the sequence 35,44,53