Rhbeowheve Rhbeowheve
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

Charlotte is buying milk. She can get 64 oz. for $3.00 or 80 oz. for $4.50. Which is the better deal, 64 oz. or 80 oz.?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-06-2022

Answer:

80 oz

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Solve for x, if 4x - 24 = 1 000. Solve for x, if 7x = 343. Solve for x, if x4 = 4 096.
8. Which of these is the primary reason for the extinction of a species? loss of habitat overhunting O pollution Osudden environmental changes
Approximately how many cups of aquarium salt mix should julian use for 30 gallons of purified water? round your answer to the nearest cup. 16 7/8 cups 17 1/4 cu
HURRYwhats a good claim for sayin no to bullying?
Type the correct answer in each box. a race car is driven by a professional driver at 99 . what is this speed in and ? 1 mile = 1.61 kilometers 1 hour = 60 minu
What is the slope of the line y=3-x/8?
Find the value of x. please help
*I NEED HELP ASAP* how does society influence individuals? (explain) I'll mark you brainliest!​
Why isn’t sam demonstrating good speaking and listening skills? sam is not taking notes. sam is not asking a lot of questions. sam’s body language does not show
Triangle ABC GHI DEF S NU H" Dimensions 2, 4, 5 5,5,9 4,4,4 Classify by Sides E Classify by Angles