tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

According to the writing prompt, which writing format are you to use to complete the assignment? A. personal narrative B. business letter C. research paper D. s
In the figure, mm is parallel to n and r is a transversal. If m=45 degrees, find the measure of each angle.
You randomly draw a marble out of a bag that contains 20 total marbles. 12 of the marbles in the bag are blue.
WILL GIVE BRAINLIEST Drag the values into the boxes to classify each number as rational or irrational.
For the neutralization reaction involving hno3 and ca(oh)2, how many liters of 1. 55 m hno3 are needed to react with 45. 8 ml of a 4. 66 m ca(oh)2 solution?
⚠ANSWER FOR THE 5TH GRADERS⚠
[tex] \huge\fbox\green{QUESTION} [/tex][tex] \mathsf \blue{calculate \: the \: gradient}[/tex]​
Diabetes mellitus is a disease characterized by Group of answer choices high blood fats high blood glucose low blood pressure high blood proteins
A. y= 1/2x-14 B. y=1/2x-5 C. y=2x-14 D. y=2x-5
what impact was affirmative action designed to have? increasing diversity in schools and workplaces establishing multiple african american colleges requiring co