aussie4
aussie4
01-02-2017
Mathematics
contestada
13 berries for $2.60 or 17 berries for 3.06?
Respuesta :
Rondizel231
Rondizel231
01-02-2017
17 berries is your answer hope this helps
Answer Link
Аноним
Аноним
01-02-2017
13 berries for $2.60 because they each cost 2¢
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 93+ )
Otras preguntas
how did Thucydides view war and politics?
From 1818 to 1846, the United States and Great Britain administered the territory in Oregon together. This was a compromise until both countries could agree on
please help me!A cylindrical propane tank is filled for a cost of $0.03 per in3. The tank has a radius of 24 in. and a height of 60.5 in. What is the cost to fi
Which describe accomplishments of Galileo or obstacles he faced? Choose all answers that are correct. A. invented the mathematical field of calculus B. develope
Who was a major influence of King’s non-violent approach to protest? Mother Theresa Nelson Mandela Mahatmas Gandhi Malcolm X
The sum of fifteen and six times a number t is eight-one. What is the number?
what is 12.72 divided by 3.6
Star Wars was the name given to which Reagan effort? Nuclear Arms Disarmament Nuclear Arms Race Strategic Defense Initiative Strategic Offense Initiative
what are the differences and similarities of inertia and friction?
During World War II, who was the Supreme Allied Commander in Europe who gave the go-ahead for the D-day landings in Normandy? A. Dwight Eisenhower B. Douglas Ma