Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

Maria's math test had 25 questions. She got 84% correct. How many problems did she get wrong?

Respuesta :

EverybodysNobody
EverybodysNobody EverybodysNobody
  • 01-02-2017
She got 4 problems incorrect
Answer Link

Otras preguntas

A lotion is made from an oil blend costing $1.50 per ounce and glycerin costing $1.00 per ounce. Four ounces of lotion costs $5.50
Consider the following passage: I do therefore humbly offer it to public consideration that of the hundred and twenty thousand children already computed, twenty
joslyn wants buy 4 packs of pens for $12.00 each and a pack of pencil for $6.00 how much money does she needs
What does it Mean when a cat Hisses?
at which location would sunlight have to pass through the thickest amount of atmosphere before reaching earth's surface?
The price of a fan is $15. The price is 27% lower than last week. What was the price of the fan last week? Round your answer to the nearest cent.
wht can't death brag in sonnet 18
Write (9 + 6i) − (1 + 3i) as a complex number in standard form. A)10 + 9i B)8 − 3i C)8 + 3i D)7 − 12i
The ____________ (pipe/vent) is a long tube in the ground that connects the magma chamber to Earth’s surface.
Identify and explain the different forms of jurisdictions for the Supreme Court.