lulBree250
lulBree250 lulBree250
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

If 3 pieces of candy cost $0.45, how much would 9 pieces of candy cost?

Respuesta :

daniella4979 daniella4979
  • 01-02-2017
Nine pieces of candy would cost 0.90 cents 
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-02-2017
The answer is $4.05 just simply multiple 9×0.45=$4.05
Answer Link

Otras preguntas

Where were many Japanese Americans forced to live during world war 2?
You have have the inner core, Outter core, the mantle and the crust, but there's the upper and lower mantle, which mantle would be after the outer core first
What was the MAIN reason the Japanese attacked the United States on December 7, 1941? A) to convince the U.S. not to enter the war B) to punish the U.S. for us
732,178 + 167 - 542,137
A cylinder has a height of 3 inches and a diameter of 3 inches. What is the volume of the cylinder?
You are shown either nets or top and side view of three dimensional figures. Match the three dimensional figure to the correct views.conecylinderrectangular pri
The United States Department of State is an element of the Executive Branch concerned with which of the selections listed below? A. interstate commerce B. forei
Why does the process of Meiosis have two rounds of division?​
Which famous singer is in the picture?​
Would you rather have been part of the first or the last group to be taken from the ghetto. Explam.​