flemmingdaniel81 flemmingdaniel81
  • 04-05-2022
  • Mathematics
contestada

Shelly buys some pies that cost $5.35 each and a cake that costs $17.50. Which expression can be used to find the total cost of a pies and the cake? NEED HELP QUICK​

Respuesta :

621050 621050
  • 04-05-2022

Answer:

22.95 (Addition)

Step-by-step explanation:

Add the numbers

Add $5.35 + $17.50

Answer = 22.95

How did we get it? ( Added the numbers)

Have a good day :D

Answer Link

Otras preguntas

write two examples of hard copy output?​
Which substance KCL or RBCL, has a larger lattice energy? Explain.
Two types of software that are mandatory for any business are an accounting program and a ______ Security suite Gaming program Photography program Musi
23 points!If the length of the pool is 14 1/2 feet,the width is 6 1/2, and the depth is 6 1/2 feet, what is the volume of the pool?
Explain what an individual would have to have genetically to show the recessive trait
85 POINTS + THANK YOU + BRAINLIEST FOR WHOMEVER CAN HELP ME WITH THIS QUESTION PRETTY PLEASE WITH A CHERRY ON TOP ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Determine whether each set of numbers is a Phythagorean triple. 5,9,11 8,10,6 I really need someone to help me with this, I wasn't at school when the teacher ta
Immigration has steadily increased since 1980. A: true B: false
11. Inductive argument: When I wore my blue socks, my team won. When I wore my white socks, they lost. I have to wear blue socks so my team wins. a. Is this ar
This one as well. Thanks! #22 a & b ​