gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

A marble tile would feel cold as compared to a wooden tile on a winter morning, because the marble tile (a) is a better conductor of heat than the wooden tile.
Hi! Im stuck on this question please help, thanks
Mr. and Mrs. Williams hope to send their daughter to college in twelve years. How much money should they invest now at an interest rate of 8.5% per year, compou
High-efficiency particulate air (HEPA) filters are designed to remove which sized particles from the environment? 0.1 microns or smaller a) b) 0.3 microns or la
Select the best estimate of the product of 91 x 58 = ____
¿Qué son los Recursos Naturales?​
PLEASE PLEASE HELP !! The translation below is used on all three triangles. (x, y) → (x, y + 1) What happens to the triangles? Which answer would it be A, B, C,
Explain two protocols to enhance cellular networks capacity? Notes: - You need to cite used references in your submission.
The perimeter of the triangle at the right is 22.6 in. What is the value of n? A. 3.5 B. 4.6 C. 7.8 D. 9.4
Which terms best describe the setting at the end of the passage? A. open and moonlit B. isolated and mysterious C. dim and misty D. quiet and murky