briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

A space station orbiting the Earth is sending two signals that are tangent to the Earth. If the intercepted arc of the Earth’s surface that is visible to the
A(n) ____ is a chemical substance used to treat, prevent, or diagnose a disease or alter one or more functions of the body. stimulant antibiotic drug narcotic
Help please i really need it
This question refers to the section “Odysseus and Penelope”: _____ compares something the audience cannot have seen or experienced to something ordinary that th
Hugh uses 0.63 of a piece of canvas to paint a picture.Draw a model to represent this decimal.How much of the canvas is left?
What is the price paid for the use of borrowed money referred to as?
how did the printing of paper money help the economy of China?
5.02 kg= ? A.502 g B.50.2 g C. 0.502 g D. 5,020 g
Which type of faulty logic appears in these sentences? Mr. Miller’s views on media censorship are worthless. He is a fan of the Beatles.
Define each of the following words or terms, then use them to write a paragraph about the Gold Rush. a. forty-niner b. boomtown c. vigilante