maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

C6H12O6 is a type of protein carbohydrate amino acid polymer
If someone is a “nativist,” who is he or she against?
The phase of cell division in which chromosomes align on the spindle equator halfway between the spindle poles is A. prophase. B. telophase. C. anaphase. D. me
How is the value of 2 in the number 542 different than the value of 2 in the number 324?
Yo_________muy inteligente. Answer for Blank 1:
Which is a compound? water iodine air calcium
What was the name of the general that led the Nazi forces in the Battle of El Alamein? A. General Eisenhower B. General Rommel C. General Goebbels D. General Hi
A main character in a story that is a hero. A. Antagonist B. Protagonist C. Scientist D. Artist
Why do you think Columbus saw only the coastal area of Mesoamerica? Please help. Thanks.
Which list is organized from SMALLEST to LARGEST? It is Planet,Solar System,Galaxy,Universef