channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

What happens to a gas when its temperature decreases?
Identify the choice that best describes the underlined word(s) in the sentence. In her last letter, Tina sent our family some photographs of Sky underlined word
Which option shows the correct order of events in India’s history?
liza's friend marie bought her a dress for 250 euros in france. liza wants to pay marie for it in u.s. dollars. if the foreign exchange rate between the u.s. do
did benjamin franklin have access to invisible ink?
If you have increased the momentum of a moving object without increasing its inertia, then you have _________.a. increased the velocity of the object b. decrea
What are the external parts of a computer system and which are output devices and which are input devices
Atoms of metals tend to1) lose electrons and form negative ions2) lose electrons and form positive ions3) gain electrons and form negative ions4) gain electrons
compare and contrast how the author portrays the male and female characters in the story the outsiders
your friend wants your advice about his new transformation fitness plan. he has found a plan that sounds promising to him, but he wants to know what you think b