faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

C:\windows\system32\drivers\etc\protocol is an example of a file ________. select one: a. extension b. type c. list d. path
A 3-hectare lake in the american midwest suddenly has succumbed to an algal bloom. what is the likely cause of eutrophication in freshwater ecosystems, such as
Compare and contrast present day American culture with the eastern Woodlands Native American culture
How long does a 220-mile trip take moving at 50 miles per hour (mph)
which of the following term means complete control over a particular industry or trade
Is there any danger that another star will come crashing through our solar system in the near future? explain?
Ms. Johnson and Ms. Siple were folding report cards to send home to parents. The ratio of the number of report cards Ms. Johnson folded to the number of Ms. Sip
Jorge has 708 baseball cards and 394 baseball about how many morev baseball cadrs than basketball cards does Jorge have
a ball is dropped from a height of 10 meter each time it bounces, it reaches 50 percent of its previous height. the total vertical distance the ball has travel
Help fast please !!!!!!!!!!!! i know this is a lot of questions but I really need help I cant get these wrong Help !!!!