rainyyy14 rainyyy14
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

Keyla is selling cookies for $3 each. If she spent $16 on ingredients and made $37, how many cookies did she sell?

Respuesta :

alicari7611 alicari7611
  • 02-12-2021
i believe the answer should be 18
Answer Link

Otras preguntas

The covenant definition
A radio cost $45.00 and is on sale for 30% off. What's the final price of the radio after the discount
which characteristic of the Great Plains Native Americans made the teepee and appropriate home for them to live in
What is the process of chemosynthesisA making food energy from ocean chemicals B making food energy from sunlight C making food energy from eating plants D maki
A 3-hectare lake in the american midwest suddenly has succumbed to an algal bloom. what is the likely cause of eutrophication in freshwater ecosystems, such as
Find the value of y if the image below is a kite
The sun is about 93x the sixth power of then miles from earth what is this distance written as a whole number?
How do you solve for x in 3x-12=9
What is the water table?
Which is the X value and which is the Y value