Siripulakandam Siripulakandam
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Melissa can buy an 8 pound bag of dog food for $7.20. Which bag has an equivalent cost?

Respuesta :

chrisapplestudent chrisapplestudent
  • 01-12-2021
why is melissa buying 8 pounds worth of dog food holy shzt anyways the 4thhh
Answer Link

Otras preguntas

a sum of money was shared among Daniel Elliot and frank in the ratio 5:7:8 if franks share was $2,781 more than Daniels share what was the original sum of money
How did Jewish ideas spread
Facts about the outer core
How can we prove that 4x+2(x+3)=8x+6
the oscillations producing a light wave are
We're does the thousand go in 5462.9554
Can you explain to me in steps how to work this problem 4(2x-2)-4=4(x-5)+32
IS orange juice a solid liquid or gas and why
Natural selection would not take place without what?
Evaluate each expression. 1. 56/b for b=7 2. v+16 for v=9 3.2(4e) for e=5