aperez2443
aperez2443 aperez2443
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Dominic makes bread to sell at his local farmers' market. It costs $1.58 for Dominic to make a loaf of bread. How much money will he spend if he makes 12 loaves of bread?

Respuesta :

cloroxmods783
cloroxmods783 cloroxmods783
  • 01-12-2021

Answer:

$1.58X12=$18.96

Step-by-step explanation:

Answer Link
hogwartsbowen
hogwartsbowen hogwartsbowen
  • 01-12-2021
$1.58x12=$18.96 for 12 loaves of bread :)
Answer Link

Otras preguntas

⬆️. ⬆️ Answer the question above
What is the total number of different elements in NH4NO3
You must _____ the recording of the macro when you have completed the tasks it was designed to do
It is recommended that there be at least 15.9 square feet of ground space in a garden for every newly planted shrub. A garden is 37.1 feet by 15 feet. Find the
Which of the following are perpendicular to the line y=-1/3x+5 (three answers) 3x-y=2 y=3x 3x+y=5 1/3x-y=3 3x-y=6
What type of blood do reptiles and amphibians have? If it depends on species please right them down.
whats the difference between kinetic and potential energy?
which line has a y intercept of 2
Determine which proportion is a true statement
Why people might think that dialects spoken by rural and less well-educated people are not as good as others, even though this is not true.?